ZESPÓŁ BUDYNKÓW JEDNORODZINNYCH

ZESPÓŁ BUDYNKÓW JEDNORODZINNYCH

Warszawa Włochy ul. Krańcowa 25


Inwestycję stanowi zespół czterech niezależnych segmentów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, zlokalizowany przy ul. Krańcowej 25 na warszawskich Włochach. Budynki są położone przy zielonym ciągu spacerowym biegnącym w stronę Parku Cietrzewia. Dodatkowym walorem otoczenia jest starodrzew zachowany na działce oraz w bliskim sąsiedztwie.

Zgodnie z definicja zabudowy bliźniaczej, segmenty zaprojektowano jako symetryczne w układzie po dwa. Pozwala to łączyć te same funkcje „ przez ścianę” przyczyniając się do zwiększenia komfortu mieszkańców.

Duże ogródki otaczające budynki od wschodu, zachodu i południa tworzą kompozycyjne i funkcjonalne połączenie ze strefą dzienną.

Każdy z segmentów składa się z trzech poziomów połączonych wewnętrzną klatką schodową. Na parterze znajduje się garaż na dwa stanowiska, strefa holu wejściowego, strefa dzienna w postaci salonu połączonego z kuchnią oraz tarasu rekreacyjnego, zadaszonym pergolą.

Na pierwszym piętrze zlokalizowano strefę nocną a na drugim pomieszczenie przeznaczone pod rekreację z wyjściem na taras z atrakcyjnym widokiem na zieleń.

Elewacje budynków zostały wykończone materiałami wysokiej jakości takimi jak kamień, drewno i szkło w sposób podkreślający kompozycyjny podział bryły budynku.


Lokalizacja

Warszawa Włochy ul. Krańcowa 25

Inwestor

DTM. sp. j. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski

Projektant

arch. Krzysztof Próchnicki

Funkcja obiektu

cztery budynki jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej

Powierzchnia użytkowa

900 m2

Realizacja

2016/2017 w trakcie realizacji