BUDYNEK MIESZKALNY Z USŁUGAMI

BUDYNEK MIESZKALNY Z USŁUGAMI

Pruszków ul. Powstańców


Inwestycję stanowi budynek mieszkalny wielorodzinny zlokalizowany przy ul. Powstańców w Pruszkowie. Budynek jest dwuklatkowy, w układzie północ-południe z wyjściami i wyjazdami na wewnętrzny ciąg komunikacyjny biegnący wzdłuż elewacji zachodniej, łącząca ul. Powstańców z ul. Śląską. Ze względu na zapisy w MPZP ma kaskadową bryłę wysokości od 7 do 4 kondygnacji

Część mieszkalna zajmuje kondygnacje od 2 do 7 i zawiera 86 lokali , od 1-do 5-pokojowych. Podzielono ją na dwie sekcje z oddzielnymi pionami windowo- komunikacyjnymi, zapewniającymi dostęp do wszystkich kondygnacji łącznie z garażem podziemnym. Na dwóch ostatnich kondygnacjach w części środkowej i południowej znajdują się lokale dwupoziomowe ze schodami wewnętrznymi. Ze względu na kaskadowy układ bryły budynku mieszkania na górnych kondygnacjach mają tarasy.

Na parterze poza parkingiem znajdują się lokale usługowe z niezależnymi wejściami z poziomu terenu.

Garaż znajduje się pod całym budynkiem oraz częściowo poza jego obrysem. Wysuniętą część poniżej poziomu terenu urządzono jako taras zielony. W garażu znajduje się 114 MP odpowiednio 82 MP na poziomie -1 oraz 32 MP na poziomie 0. Do każdej części jest oddzielny wjazd z drogi wewnętrznej.


Lokalizacja

Pruszków ul. Powstańców

Inwestor

MERCUS sp. z o.o., sp. komandytowa

Projektant

arch. Krzysztof Próchnicki, arch. Miłun Trzaskowski

Funkcja obiektu

budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami w parterze

Powierzchnia użytkowa

5620 m2

Realizacja

2015/2016 zakończona realizacja